Alternatywa do kart przedpłaconych

Co jest lepsze dla Ciebie i Twojej firmy?

Karty przedpłacone

Pracodawca może w ten sposób przeznaczyć środki na zakup posiłków dla swoich pracowników. Wystarczy, że co miesiąc będzie przekazywał ustaloną wcześniej kwotę na odpowiednie konto i tym samym zasilał kartę danego pracownika.

System SmartLunch

To usługa ułatwiająca organizację żywienia zbiorowego w firmach zatrudniających dowolną liczbę pracowników. Pozwala zautomatyzować procesy związane z zamawianiem, dostawą, rozliczeniem posiłków oraz obsługą użytkowników, przy jednoczesnej personalizacji rozwiązań - dostosowujemy się do potrzeb Twojej firmy. Jak wypadamy w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami?

SmartLunch / Karty Przedpłacone

Duży wybór pełnowartościowych posiłków

W SmartLunch Ty i Twoi pracownicy możecie wybierać ze zróżnicowanego menu, gdzie codziennie znajdziesz inne propozycje i dania dnia.

SmartLunch / Karty Przedpłacone

Wybór między wieloma restauracjami

Wybierz swoje ulubione restauracje, a nasz system połączy Twoją firmę z danym lokalem. Powiedz nam, jakich posiłków oczekujesz, a znajdziemy dla Ciebie restauracje odpowiadające Twoim potrzebom.

SmartLunch / Karty Przedpłacone

Możliwość zastosowania jako formę benefitu pracowniczego

Określ wysokość i formę dofinansowania do posiłków dla Twoich pracowników. Dzienne? Miesięczne? Nasz system pozwoli Ci ustanowić limity, przekazać odpowiednie środki pracownikom, a później automatycznie wszystko rozliczy.

SmartLunch / Karty Przedpłacone

Możliwość alternatywnego wykorzystania środków, np. w sklepach

Z nami masz pełną kontrolę nad tym, gdzie i na co wydawane są środki, które przekazujesz swoim pracownikom. W przeciwieństwie do kart płatniczych, nie ma możliwości przeznaczenia ich na zakupy w sklepach czy lokalach innych niż te wybrane przez Ciebie.

SmartLunch / Karty Przedpłacone

Możliwość korzystania ze zwolnienia ze składek ZUS od dofinansowania posiłków dla pracowników

Ulga ZUS od dofinansowania posiłków dla pracowników przysługuje pracodawcy, który przeznacza środki wyłącznie na posiłki. Ulga obowiązuje do kwoty 190 złotych dofinansowania. Nie można zastosować ulgi, jeżeli środki są wydatkowane na inne cele niż posiłki, czego nie można w pełni kontrolować w przypadku kart płatniczych.

SmartLunch / Karty Przedpłacone

Swoboda korzystania w innych miejscach niż miejsce zatrudnienia, np. w delegacji, w podróży

Karty przedpłacone dają z reguły możliwość korzystania ze znajdujących się na nich środków w wielu miejscach na terenie kraju, przez co są wygodniejsze dla mobilnych pracowników, których praca związana jest z przemieszczaniem się.

SmartLunch / Karty Przedpłacone

Możliwość zamawiania posiłków z dostawą do miejsca pracy

Podczas składania zamówienia za pośrednictwem platformy SmartLunch użytkownik wybiera dzień, godzinę dostawy oraz miejsce na terenie firmy, na które posiłek ma zostać dostarczony.

SmartLunch / Karty Przedpłacone

Konieczność korzystania w lokalach poza miejscem pracy

Z uwagi na fakt, że wszystkie posiłki zamawiane za pośrednictwem SmartLunch są dostarczane do wyznaczonych punktów na terenie Twojej firmy, Twoi pracownicy nie muszą opuszczać firmy w celu zjedzenia obiadu. Jako pracodawca masz większą kontrolę nad ich bezpieczeństwem, zmniejszając tym samym ryzyko wypadku w drodze.

SmartLunch / Karty Przedpłacone

Kontrola pracodawcy nad czasem spędzonym na lunchu oraz czasem dostawy

Twoi pracownicy nie będą musieli wychodzić na lunch do pobliskich barów i restauracji, czekać na miejscu na przygotowanie posiłków ani stać w kolejkach. Możliwe godziny dostawy ustalasz sam, zgodnie z godzinami przerw obiadowych w Twojej firmie. Pracownicy swobodnie zjedzą posiłek w trakcie przerwy, nie tracąc czasu na zbędne czynności i drogę do oddalonych od firmy lokali.

SmartLunch / Karty Przedpłacone

Punktualna dostawa posiłków

Restauratorzy współpracujący ze SmartLunch mają obowiązek dostarczać zamówione posiłki punktualnie lub kilka minut przed czasem. Twoi pracownicy tuż po rozpoczęciu przerwy obiadowej znajdą swoje posiłki w wyznaczonym miejscu na terenie firmy, świeże, ciepłe i odpowiednio opisane, przez co szybko odnajdą swoje zamówienie.

SmartLunch / Karty Przedpłacone

Możliwość przeznaczenia na posiłki regeneracyjne i profilaktyczne.

SmartLunch oferuje moduł dostosowany do organizowania posiłków profilaktycznych i regeneracyjnych dla Twoich pracowników. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 28 maja 1996 r. w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów, pracownikom nie przysługuje ekwiwalent pieniężny za posiłki i napoje.*

SmartLunch / Karty Przedpłacone

Możliwość kumulowania środków z miesiąca na miesiąc.

W przeciwieństwie do systemu kart przedpłaconych, gdzie co miesiąc pracodawca przelewa określoną kwotę pieniędzy, w SmartLunch Twoje środki są udostępniane do wykorzystania w terminie jednego dnia lub miesiąca, z możliwością wybrania modułu z kumulacją środków. Jeżeli nie zdecydujesz inaczej, to gdy pracownik nie wykorzysta ich na czas, nie poniesiesz żadnych kosztów, a środki nie skumulują się na koncie pracownika. Ponosisz wyłącznie koszt rzeczywiście wykorzystanego dofinansowania.

Opinie

Kilka słów
od naszych klientów

Kontakt

Sprawdź, ile zaoszczędzisz dzięki organizacji posiłków ze SmartLunch

Wypełnij formularz i otrzymaj raport z wyliczeniem kosztów i oszczędności dla najpopularniejszych opcji dofinansowania